Implementace Easy Projectu
Struktura
Společnost Odense funguje tak, že jedna ze stran vytváří komunikační rozhraní, což je v zásadě úkol přiřazený jiné straně. Každý úkol je pod dohledem zástupců z Odense.
V Easy Projectu je každé takové komunikační rozhraní zastoupeno úkolem. Ukázalo se, že rozhraní lze snadno spravovat pomocí úkolů v systému. Všechny důležité informace mohou být uchovávány na úkolech pomocí nativních a vlastních polí, která jsme implementovali. Související komunikace je samozřejmě uchovávána v komentáři úkolu a potřebné soubory jsou připojeny k úkolu (rozhraní).
Důležité bylo také, aby klient připojil každé rozhraní k dalším rozhraním, která s ním souvisejí. V Easy Projectu je pro tento požadavek nejvhodnějším řešením funkce "související úkoly". Všechna související rozhraní mohou být vybrána a propojena s jakýmkoli jiným rozhraním. To umožňuje rychlou navigaci z rozhraní na libovolné jeho související rozhraní.
Vzhledem k tomu, že pro každé rozhraní existuje samostatný projekt, vytváří se tím relativně netradiční struktura "jeden projekt - jeden úkol". Na druhou stranu lze pro každé rozhraní dobře definovat přístup a oprávnění.
Projektová šablona
Za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti jsme v systému uložili jednu šablonu projektu. Do šablony jsme jako členy projektu s určitými oprávněními přidali interní uživatele, kteří se podílejí na každém rozhraní. Struktura této šablony je co nejjednodušší. Je aktivován pouze jeden projektový modul - úkoly - a je nakonfigurován pouze jeden typ úkolu, který splňuje požadavky na rozhraní. Každý nový projekt je vytvořen na základě této šablony.
Uživatelské rozhraní
Vedle detailu každého rozhraní (úkolu), ve kterém jsou uchovávány charakteristiky a informace o pokroku na daném rozhraní, je dalším důležitým pohledem registr rozhraní. Registr rozhraní je seznam všech rozhraní (úkolů) tříděných podle jejich čísla rozhraní (vlastní uživatelské pole typu auto-increment), kde jsou zobrazena jména a důležité údaje (odpovědné osoby a strany, termíny apod.). V Easy Projectu je registr rozhraní reprezentován seznamem úkolů, na který lze aplikovat nebo uložit filtry založené na libovolném atributu rozhraní. Zatím jsme uložili filtr opožděných rozhraní, aby bylo možné je rychle načíst. Uživatelé se mohou snadno dostat z příslušného registru k detailu rozhraní kliknutím na název úkolu (rozhraní).
Dashboardy
Většina uživatelů potřebuje používat pouze tři výše popsaná místa v aplikaci - podrobnosti o rozhraní, registraci rozhraní a nastavení nového rozhraní. To je důvod, proč jedním z cílů implementace bylo umožnit uživatelům jen skočit z jednoho z těchto míst do druhého. Takový aspekt se ukázal být náročný na realizaci vzhledem k tomu, že aplikace je poměrně složitá i v základní verzi. Jakmile je například uživatel přihlášen, je automaticky přesměrován na svou osobní přizpůsobitelnou stránku. Vzhledem k tomu, že není možné zakázat uživateli návštěvu této stránky, přidali jsme na ní pouze nástěnku s odkazem na registr rozhraní (seznam úkolů) ve formě tlačítka a do horní nabídky jsme přidali další užitečné odkazy. Naopak v hlavní nabídce jsme odstranili obvyklé záložky "úkoly" a "projekty".
Pro interní uživatele jsme nastavili několik přehledů, které ukazují počet rozhraní nastavených každou stranou, stejně jako počet rozhraní přiřazených každé straně.